Doğan Haber Ajansı'nın bir süredir Suriyeliler üzerinden yaptığı provokatif haberler herkesin dikkatini çekmişti.

İlk başta Ankara Yenimahalle'de Türkmenler üzerinden yalan haber çıkararak infiale neden oldular. Olayın yalan olması neticesinde tekzip dahi yayınlama ihtiyacı hissetmediler.

Sonrasında 'Suriyeliler plaja giriliyor' diye çıkarılan haber de sanki denize girmenin büyük bir suç olduğu algısıyla toplum bir yerlere çekilmek istendi.
Bu gelişmelerin neticesinde Birol K. ve Cemal B. Sakarya'nın Kaynarca İlçesi'nde, 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun'ın evinden kaçırılmasının ardından tecavüz edilerek başı taşla ezildi ve 11 aylık oğlu Halaf Al-Rahmun ise boğularak öldürüldü.

BÖYLE SKANDAL BİR HABER OLAMAZ

Böylesine insanlık dışı bir durumdan sonra Doğan Haber Ajansı verdiği haber ile resmen akıl dışı bir skandala imza attı. Doğan Haber Ajansı'na göre Suriyeli kadının güzelliği tecavüz için sanki bir sebepmiş gibi gösterildi.

GÜZELLİĞİNDEN DOLAYI OLAY GERÇEKLEŞMİŞ DİYE SUNDULAR

İşte DHA'nın haberindeki skandal paraf:

"Evli, 1 çocuk babası Birol K.'nın Suriyeli ailenin yaşadığı dairenin üst katında ikamet ettiği, Cemal B.'nin ise bekar olduğu bilgisine ulaşıldı. Birol K. ve Cemal B'nin Halid Al-Rahmun ile aynı tavuk kesimhanesinde çalıştıkları, birkaç gün evvel aralarında kimin daha fazla çalıştığı hususunda tartışma çıktığı kaydedildi. Fakat, öldürülen Suriyeli kadının güzelliği ile ön plana çıktığı, komşusu olan Birol K'nın bu sebeple olayı gerçekleştirmiş olabileceği öğrenildi."

HABERİN GÖRESELİ: