İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Devrim Muhafızları'nın füze çalışması yapmasının Avrupa ile gerçekleştirilen anlaşmalara sabotaj olduğunu söylemişti.

Devrim Muhafızları'ndan sürekli dert yanan ve sürekli sitem eden Ruhani, Devrim muhafızları anlaşmaları bozmak için sürekli girişimlerin olduğunu beyan etmişti.

"TÜFEK SAHİBİ AZ KALIR FÜZE SAHİPLERİYİZ"

İran Cumhurbaşkanı'nın sürekli şikayetlerine Devrim Muhafızları'ndan rest niteliğinde bir açıklamayla cevap geldi.

İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi, "Biz eleştirilere kulak asmıyoruz. Beni ve ekibimi 'silah sahibi' olarak niteleyebilirler. Silah sahibi az kalır, biz 'füze sahipleriyiz'." cümlelerini kullanarak Ruhani'ye meydan okudular.

"İSTİKRARI KORUMAK İÇİN SESSİZ KALIYORUZ"

İktidar yöneticilerinin en sıkıntılı işleri en ucuz rakamlarla Devrim Muhafızlarına havale ettiğini, gerçekleşen işlerle iftihar ettiklerini belirten Caferi, binlerce tümen borçlarının olmasına rağmen insafsızca kelimeler sarf etmelerinin kabul edilebilmesinin olanaklı olmamasını belirterek, "Silah ve füzelere her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu şu zamanlarda savrulan eleştiriler, devrim muhafızlarının hedefleri konusunda zihinlerde şüphe oluştururken tüm bu eleştirilere şu an birliği korumak için sessiz kalıyoruz." diye konuştu.