"MİT TIR'ları görüntülerini yayınlamak" suçuyla yargılandığı davasında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve hakkında tutuklama kararı verildi. Tutuklanan Berberoğlu Maltepe Cezaevi'ne konuldu.

Karar sonrası CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

NE OLMUŞTU ?

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu için MİT'in TIR'larının duraklatılmasıyla ilgili görüntülere ilişkin davada tutuklama kararı verildi. CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'na 25 yıl hapis cezası verildi.

ALMAN VATANDAŞI CAN DÜNDAR YURT DIŞINA KAÇTIĞI İÇİN DURUŞMAYA KATILMADI

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya şüpheliler CHP Milletvekili Enis Berberoğlu ile gazeteci Erdem Gül katıldı. Yurtdışına kaçan Can Dündar ise duruşmaya katılmadı.

CHP MİLLETVEKİLİ ENİS BERBEROĞLU 25 YIL HAPİS CEZASINA ÇAPTIRILDI VE HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARTILDI

Gizli yapılan ve izleyici bulunmayan duruşmada kararını veren mahkeme Chp Milletvekili Enis Beberoğlu'nun "Devletin gizli kalması gereken belgelerini, siyasal ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Cezada indirime giden mahkeme 25 yıl hapis cezası verdiği Enis Berberoğlu'nun kararla birlikte tutuklanmasına karar verdi.

ERDEM GÜL VE CAN DÜNDAR'IN YARGILANMASINA DEVAM EDİLECEK

Beraber görülen dava kapsamında yargılanan Alman vatandaşı Can Dündar ve Erdem Gül hakkında ise karar çıkmadı. Mahkeme iki şüpheli için hakkındaki dosyayı ayırdı. Erdem Gül ve Alman vatandaşı Can Dündar hakkındaki yargılama sürecek.