Türkiye genelinde 30 Ağustos Zafer Bayramı için kutlamaları yapılıyor. Ankara'daki resmi törenlerin ilk adresi Anıtkabir oldu; devlet erkanı Ata'nın huzuruna çıkmış durumda.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve bir takım bakanlar Anıtkabir'deki törene katılım sağladı.

1 DAKİKALIK SAYGI DURUŞU

Devlet erkanı, Anıtkabir'de 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Erdoğan, saygı duruşundan sonra Anıtkabir özel defterine yazdığı mesajı okudu.

BAHÇELİ-ERDOĞAN SAMİMİYETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi törenden sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve beraberindeki heyet ile kısa bir zaman sohbet yaptı.

Erdoğan ile Bahçeli arasındaki samimi anlar, kameralara yansıdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesajı okudu;
 
Aziz Atatürk, Büyük Zafer'in 95. yıl dönümünü bir sefer daha iftiharla kutluyoruz. Bu tarihi zaferi Malazgirt'ten günümüze uzanan zorlu mücadele zincirinin bir halkası olarak görüyoruz. Hedefimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak olarak belirlemiştir. Türkiye yoluna devam etmektedir. 15 Temmuz'daki destansı direniş, kararlılığını ortaya koymuştur. Sizin, aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettiği bu vatana sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Ruhunuz şad olsun.