Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son zamanlarda yaptığı "Adalet Yürüyüşü"ne gönderme yaptı.

"FUZULİ YÜRÜYÜŞLER..."


"Kutlu devlet yapısından ödün isteyen, çözülme umut eden, çürüme bekleyen çok sayıda iç ve dış odak hazır kıtabeklemektedir. Bu saygınlıkla gözdağının dozajı çok fazla, tehlikenin miktarı çok yüksektir. Türk milletinin karşı karşıya olduğu vahametli sorunlar fuzuli yürüyüşlerle geçilemeyecek; hezeyan adımlarla çukurlu yollarda adalet ve ahlak bulunamayacaktır." ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasının satır başları şöyle:

"Rahmet, mağfiret, manevi kurtuluş ve bereket ayı olan Mübarek Ramazan günlerini idrak ederek bayrama gelmiş bulunmakyatız. Allah'tan temennim tuttuğumuz oruçları, kalpten, ta en derinden yaptığımız dua ve ibadetlerimizi kabul etmesidir. Ramazan; diriliş mevsimi, tövbe okulu, huzur ve dayanışma medeniyetidir. Ne var ki yaşadığımız ağır sorunlar, iç ve dış siyasette orta ve varlık bulan trajik olaylar Ramazan ayının anlam ve ruhuna gölge düşürmüştür. Hain ve bölücü terör girdiği kanlı çatışmalarda provokasyonlarını alçakça devam ettirmiş, sivil ve güvenlik görevlisi evlatlarımızı acımasızca şehit etmiştir. Türkiye düşmanları Ramazan'da da boş ve atıl durmamıştır.