Devlet Bahçeli'den İttifak Açıklaması!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 'Kronikleşmiş süreci uzatmak anlamsız. Yerel seçimlerde ittifak beklentimiz kalmamıştır' açıklamasında bulundu.

MHP lideri devlet Devlet Bahçeli grup toplantısında ittifak hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, 'Biz teklifimizi ilettik, karar TBMM'nindir. Kararlarına saygı duyarız fakat MHP tekliften asla taviz vermeyecek. Özgürlük bir insan hakkıdır. MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır. Hiçbir ittifak daha diğer tarafın dayatmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Hiçbir ittifak çatladı, çatlıyor ihbarlarıyla, kayıtların kollanmasıyla varlığını sürdüremeyecektir. AK Partisi içinde ittifakı dinamitlemek isteyenler taklalar atabilirler. Yasal zemin aramaya son vermenin zamanı gelmiştir. Parti olarak mahalli idareler seçimlerine ilişkin ittifak arayışımız artık yok. Oyalamaya, ümitlerle oynamaya gerek kalmadı. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz. Kendi adaylarımızla katılıp Türkiye'nin her seçim bölgesinde bulunacağız.' dedi.

AF AÇIKLAMASI

Teklifimiz af değildir, şartlı indirimdirime gitmektir. Milletimize ne dediysek onu yapmak için uğraşıyoruz. Geri dönüş yok. Vazgeçmek yok. Kader mahkumlarının elinden tutulması için bekleniyor, Gazi Meclis'e güveniyoruz. Teklifi cezaevlerinin boşalması için sunmadık.

Çok şey mi istedik? Konuşmayalım mı? Görüşlerimizi belirtmeyelim mi? Her fırsatta talebimize itiraz edenler ya dediğimizi anlamıyor, ya da çamur atmaya kalkışıyor.

2016 yılında doğru olan 2018 yılında neden yanlış olsun.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR