Gazeteciler ile dün akşam iftar yemeğinde bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi lideri, Meclis Darbe Girişimini Araştırma’na gönderdiği cevap sonrası Hulusi Akar'ın eleştirilere konu olmasına tepkide bulundu. Terör ile mücadele sürerken komutanın tartışılmasını doğru bulmadığını ifade etti.

BAHÇELİ’NİN İŞTE O SÖZLERİ

Milliyetçi hareket partisi lideri Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı'nın eleştiri konusu yapılmasını doğru bulmadığını belirterek "Hali hazırda Türkiye’de çok yönlü bir savaş durumu var. Irak, Suriye, Almanya ve ABD ile uğraşırken komutanı eleştirilere konu yapmak büyük bir yanlış olur. Komutanı incitmemek lazım. Daha FETÖ üyelerinin kim olduğunu tam olarak tespit etmeden her şeyi Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a yüklemek doğru değil" diye belirtip sözlerine devam etti.

BİR KAHRAMANDIR

"Komisyona giden cevap Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın ifadesidir. Onu da kabul etmek gerekiyor. Genelkurmay Başkanı doğrudan darbenin muhatabıdır. O gece itilip, kakılıyor. Ona bunu yapanları tespit etmek yerine, onunla uğraşmak doğru değil.  Sayın Hulusi Akar bana göre, terörle mücadelede anlamında önemli işler başaran bir kahramandır" diyerek destek çıktı.


15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi ile ordunun çökertilmeye çalışıldığına da dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi lideri, Hulusi Akar'ın hem orduyu bir arada tutmaya çalıştığını hem de terörle mücadele ettiğini belirtti