Darbe girişimiyle alakalı komisyona gönderdiği cevaplar tartışma konusu olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a destek veren MHP Lideri Bahçeli, "Terörle mücadele devam ederken komutanı tartışma konusu yapmak doğru değildir" vurgusunu yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'na verdiği yanıtlar tartışılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a destekverdi.

''BUNU YAPANLARI BIRAKIP ONUNLA UĞRAŞMAK DOĞRU DEĞİL''

Ankara'da dün gazetecilerle iftar yemeğinde buluşan Bahçeli, şu cümleleri kullandı:

''Darbenin muhatabı kendisidir. İtilip kakılıyor. Bunu yapanları bırakıp ona saldırmak doğru bir davranış değil. Emir komuta zinciri içerisinde olsa her şeyi söyle. Daha FETÖ’nün kim olduğunu bulamadan her şeyi Genelkurmay Başkanı’na yüklemek doğru değil. İfadeyi şu şekilde verdi bu şekilde verdi. Getir mahkemeye öyle mi oldu böyle mi oldu sor.''

''KOMUTANI İNCİTMEMEK LAZIM''

Terörle mücadelenin devam ettiğini anımsatan Bahçeli, Orgeneral Akar’ın tartışma konusu yapılmamasını talep etti: ''Terörle mücadelede önemli işler yapmış bir kahraman, ele geçirilmeye çalışılan orduyu bir arada tutmaya gayret ediyor. Şu an için Suriye'yle, Irak'la, ABD'si Almanya’sı ile uğraşırken komutanı tartışma konusu yapmak tarihi hata olur. Komutanı incitmemek gerek. Eleştirecek adam mı kalmadı?''

''GENELKURMAY BAŞKANI BENİM BABAMIN OĞLU DEĞİL''

MHP Lideri, zamanı geldiğinde eleştirilerini de Orgeneral Akar'a yönelteceğini söyleyerek ''Genelkurmay Başkanı benim babamın oğlu değil. Onun döneminde askerlik yapmış değilim. Günü gelirse eleştiririz. Ama şu an çok yönlü bir savaş hali var. Destek olmak lazım'' dedi.