MHP lideri Devlet Bahçeli, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY), bağımsızlık halk oylaması yapma kararına çok sert eleştirilerde bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Barzani çetesi, Eylül 25’ te bağımsızlık için halk oylaması yapacakmış. Bunun adı 'rezalet, melanet, ihanettir'. Irak'ın toprak bütünlüğünün bozulmasının en ağır yankısı Türkiye'den hissedilecektir. Bu izne açık bir konu değildir." yorumunda bulundu.
Devlet Bahçeli, Twitter hesabından bu konu hakkında paylaşımlar gerçekleştirdi.

BARZANİ'YE ÇETE BENZETMESİ

Milli bekanın karnesine de değinen Devlet Bahçeli, "Barzani çetesi 25 Eylül'de bağımsızlık için halk oylaması yapacakmış. Bunun adı 'rezalet, melanet, ihanettir'. Irak'ın toprak birliğinin bozulmasının faturası Türkiye'den hissedilecektir. Buna izne açık bir konu değildir."

YÖRESEL GERİLİMDEN DE BAHSETTİ

Körfez ülkelerinin elinin silahta, global ve yöresel gerilimlerin zirvesinde olduğunu vurgulayan Devlet Bahçeli, "Etrafımızda akbabalar uçmaktadır, çakallar hisarlarımızda kol gezmektedir. Petrol, gaz, menfaat savaşları derken bir medeniyet parçalanıyor yanı başımızda. Öyle bir aydayız ki Müslüman'ın Müslüman'a kanı, canı haramdır. Fakat karanlığa öyle alışılmış ki yıldızlar bile rahatsız ediyor birilerini." Paylaşımında bulundu.