Konuşmadan satırbaşları:

Türkiye'nin etrafında olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Önümüzdeki bu tablo ülkemizi doğrudan etkilemekte. Ağır problemler var diye coğrafyamıza sırt çeviremeyiz. Biz bu vatanın topraklarında gözümüzü açtık. Bu vatan topraklarında gürbüzleştik. Gidecek başka yerimiz yok yeni bir yuva aklımızdan bile geçmez. Ne yapılacaksa bu vatan topraklarında yapılacak. Başarmak dışında seçeneğimiz yok.

EL BAB'DA NE İŞİMİZ VAR DEMEK BAĞNAZLIKTIR

Vatan bağımsızdır, millet bağımsızdır, devlet bağımsızdır. Tersini belirtenler ruhen çürümüş kişilerdir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyayı müstesna kılan çok sayıda sebep vardır. Her defasında ayağa kalkmak, Türk'ün kaderi, Türk milletinin kahramanlık destanı olarak tarihe damga vurmuştur. "Ne işimiz var El Bab'da, ne arıyor?" sorusunu soranlar bağnazdır.”

SU KATILMAMIŞ BİR ALÇAKLIK

"Katar'la yapılan askeri çerçeve anlaşması TBMM'de komisyon tarafından tasdiklendikten sonra Genel Kurul'a gönderildiği bilinen bir gerçektir. Türk Askerine lejyoner demek su katılmamış bir alçaklıktır.”

CHP'DEKİ KOMPLEKS ve AŞAĞILIK DUYGUSU…

"Katar ile anlaşmanın rutin onayı aniden bazı çevrelere rahatsızlık vermiştir. Durup dururken bir kaşık suda fırtınalar koparanları anlamak mümkün olmayacaktır. Türkiye, üstelik eski egemenlik havzalarında niye olmayacaktır, neremiz yetersizdir? CHP'de varolan kompleks, aşağılık duygusu ne şekilde ve nasıl açıklanacaktır? Türkiye olarak global gelişmelerin akıntısına kendimizi teslim mi etseydik! Sadece korkak talihinden kaçar, kahraman ise talihini kavrar.” Diyerek CHP’ye eleştiri oklarını yöneltti MHP lideri Devlet Bahçeli.

CHP'YE KATAR RESTİ! CESARETLERİ VAR İSE...

Türkiye iddialı olmasın mı? Dış politikada ebedi dostluk veya ebedi düşmanlık diye bir şey olmayacaktır. Doha'da üs kurmak, Körfez ülkelerine müdahalede bulunmak şeklinde yorumlanmamalıdır. Gerginliğin giderilmesi lazımdır. Malum çevrelere sual etmek istiyorum; Türkiye'nin bölgede önemli bir rol alması gözünüze batıyor da birçok ülke niçin dikkatlerinizden kaçıyor, kimlerin hislerine tercüman oluyorsunuz? Eğer yürekliyseniz, minderden kaçıp gitmeyeceksiniz. ABD'ye "Ne işiniz var Ortadoğu'da" deyin de endamınızı görelim.” diyerek sözlerini bitirdi.