MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazından sonra merhum Alparslan Türkeş'in Beştepe'deki mezarını ziyaret etti.

Bahçeli, buradan çıkarken, gazetecilere açıklamalar yaptı ve soruları cevapladı.

Ramazan Bayramı'nın, bayramın tüm değerlerinin yıpratıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı ve ortak değerlerin sarsıldığı birdönemin ardındna gerçekleştiğini belirten Bahçeli, şunları söyledi:

15 TEMMUZ'UN ETKİLERİ HALA DEVAM EDİYOR 


"15 Temmuz katliam ve ihanet sürecidir. O günden beri 346 gün geçmiştir. 21 gün sonra 15 Temmuz darbe teşebbüsünün birinci senesi anılacaktır. Böyle bir süreç her tarafıyla ele alnımalıdır. 346 gün içerisinde ne olmuştur? Darbenin bütün etkileri ortadan kalkmış mıdır? Türkiye bir normalleşme ve istikrar sürecine girmiş midir? Bu tarz konular için 3 günlük bayram süreci başta ülkeyi yönetenler olmak üzere hepimizin inceleme yapacağı ve düşüneceği bir gün olmalıdır. MHP olarak bu anlayışla hareket etmekteyiz."

Bahçeli, hala Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK ile mücadelenin sürdürüldüğüne ivurgu yaparak, Ortadoğu'da ve Türkiye'de de önemli sosyal, ekonomik sıkıntılarla dış politikada farklı yorumların tartışıldığı bir dönemin yaşandığını söyledi.