Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) liderinden bedelli askerlikte uygulanacak 28 günlük eğitime ilişkin açıklamalarda bulundu.

'YAYLALAR YAYLALAR TÜRKÜSÜNÜ BİLE ÖĞRENEMEZLER'

‘’Tam bu sırada süresi 28 gün olarak belirlenmiş bedelli askerliğin konuşulmasına şahit oluyoruz.Askeri ihtiyaçlar elbette gözetilmiş, dikkate alınmıştır. Meşru herhangi bir sebeple askerliğini yapamayan insanlarımızın yığılması da söz konusudur. Buraya kadar diyeceğim bir şey yoktur’’ diyen Devlet Bahçeli,  ‘’Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum. Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse “yaylalar yaylalar” türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir’’ şeklinde konuştu.

28 GÜNE NE GEREK VAR?

‘’Bedelli olacaksa, 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır?’’ diye soru yönelten MHP lideri ‘’Askerliğin teorik eğitimi doğru bir değerlendirme değildir. Asker silahla, ağıt siyahla anılır. Madem bedelli askerlikle ilgili düzenleme yapılacak, o zaman bunca kafa karışıklığı ve karmaşaya niye ihtiyaç duyulur? Adı üstünde bedelse verilir, sonuçta ilgililer terhis edilir’’ şeklinde konuştu.

Bedelli askerlik tartışmalarının uzatılmaması gerektiğine değinen MHP lideri ‘’Bedelli askerlik tartışmalarını uzatarak canıyla bedel ödeyen kahramanlarımızın ruhlarını ve fedakârlık numunesi evlatlarımızın duygularını incitmemek asıldır, esastır, şarttır, elzemdir, temennimdir’’ dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.