MHP Lideri Bahçeli partisinin grup toplantısında şu açıklamaları yaptı;

TERÖRİZM KÖR BİR TESTEREDİR

"Dünya terörü konuşmaktadır. Terör cehalet, canilik ve cinayettir. Terörizm kör bir testeredir. Terör milliyet, din ve kimliği bahanelerinin arkasına sığınamaz ve sığınamayacaktır. Son bir haftada dünyanın farklı yerlerindeki ülkeler peş peşe kana bulanmıştır. Mayıs 20’de Bağdat'ta, Mayıs 31’de Kabil'de, Haziran 3’te Manila'da terör çok sayıda cana mal olmuştur. Ayrıca 3 Haziran'ı 4 Haziran'a bağlayan gece de Londra’nın göbeğinde canice bir terör saldırısı yaşanmış, 7 kişi hayatını kaybederken 48 kişi de yaralanmıştır. İngiltere’de hayat durma noktasına gelmiş, insanlar olası terör faaliyetlerinden dolayı evlerine çekilmiştir. Terör saldırısına maruz kalan ülkelere taziyelerimi iletiyorum. Ancak hala küresel bir inisiyatif alınamamasından da kaygı duyduğumu belirtmek istiyorum."

BAŞARAMAZSAK HEP BERABER KAYBETMEYE MAHKUMUZ

"Avrupa ve daha batısındaki başkentlerin derin sessizliğe bürünmesi, unutulması imkansız olan iki yüzlü bir tavırdır. Hans ölürken, John ölürken dünya ayağa kalkar ama Mehmet ölürken kimseden ses seda çıkmaz. Londra patlarsa, Paris kurşunlanırsa muazzam bir feryat çığlığı yükselir, İstanbul bombalanırsa derin bir sessizlik dünyaya yayılır. İnsan her yerde insandır, terör de her yerde terördür. Yer kürenin her köşesinde aktif durumda olan tüm terör örgütlerine 'artık yeter' deme zamanı gelmiş, ve hatta geçmektedir. Ya hep beraber başaracağız, ya da hep birlikte kaybetmeye mahkum kalacağız." Diyerek sözlerine devam etti


ALMANYA İLE OLAN MESELEYE DE DEĞİNDİ

"Türkiye egemen bir devlettir. Türkiye buna pabuç bırakmayacaktır. İncirlik Üssü Adana'dadır. Yol geçen hanın da değildir. Saklı amaçlar adına basamak yapılacak ülke de değildir. Alman askerleri çekilecekmiş, zaten durduğunuz kabahat, hepinize uğurlar olsun" dedi.