Dev Projede Sona Gelindi! Bu Ay Açılıyor

Karadeniz'i Doğu Anadolu üzerinden İran'a bağlayan Artvin-Rize-Ardahan karayolundaki Cankurtaran Geçidi' bu ay hizmete açılacak.

Dev Projede Sona Gelindi! Bu Ay Açılıyor

Karadeniz'i Doğu Anadolu üzerinden İran'a bağlayan Artvin-Rize-Ardahan karayolundaki Cankurtaran Geçidi'nde inşa edilen tünelin yapımı devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, yapımında sona gelinen 5 bin 900 metre uzunluğundaki tünelin bu ay hizmete açılacağını ifade etti.

Cankurtaran Tüneli'nin çalışmaları devam eden viyadük sebebiyle henüz hizmete giremediğini belirten Arslan, şöyle konuştu:

"Biz Cankurtaran Tüneli'ndeki çalışmaları tamamlamıştık. Tünelin devamındaki viyadük bağlantısından dolayı bir eksiğimiz vardı, o yüzden hizmete açılamadı. Orada da firmalar mahkemeye gittiler. Mahkeme süreçleri nedeniyle iş uzamıştı ancak özellikle Rize-Artvin-Ardahan-Kars arası o güzergahın çok daha kısalabilmesi, Hopa'ya çok daha kolay erişilebilmesi için Cankurtaran'ı bu kış hizmete vermek istiyoruz. Bu yüzden o hattın da kullanılabilir olması gerekiyor. Tüneli kullanacak vatandaşlarımız o zor geçit ve coğrafi şartları güçlük çekmeden geçmiş olacak. Tüneli bu ay hizmete sunacağız.’’

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri