Edinilen bilgiye göre, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında, meslekten men olan ve açığa alınan 37 emniyet mensubuna yönelik 15 Mart'ta İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, Denizli'nin yanı sıra Bursa, Isparta, Aydın, Manisa, İstanbul, İzmir, Konya ve Samsun'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 34 şüphelinin işlemleri bitti. 

Zanlılardan ikisi serbest kalırken örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığı saptanan, aralarında mesleklerinden ihraç olan ve açığa alınan emniyet müdürlerinin de bulunduğu 32 kişi adliyeye sevk edildi.

Hakim karşısına çıkartılan eski emniyet müdür yardımcısı M.K. ile İ.U'nun da arasında olduğu 24 şüpheli tutuklanırken, 8 zanlı adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Denizli merkezli 9 ilde, FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda, örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığı tespit edilen, aralarında mesleklerinden ihraç olan ve açığa alınan eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 34 eski emniyet mensubu gözaltına alınmıştı.

Kaynak: AA