Denizde Kaybolan Furkan İçin "Rüya" Umudu!

Deniz'de kaybolan 17 yaşındaki Furkan Yıldırım'ın anne ve babası 26 gündür bekleyiş içerisinde, yetkililerden yardım istiyorlar.

Denizde Kaybolan Furkan İçin

15 Temmuz günü İstanbul Boğazı’ nda arkadaşları ile serinlemek gayesi ile denize giren ve akıntıya yenik düşerek denizde kaybolan ve 26 gündür kendisinden haber alınmayan 17 yaşındaki Furkan Yıldırım adına İstanbul Boğazı sabah 08.45' te çift taraflı olarak gemi trafiğine kaptılmıştı.. Genelkurmay Başkanlığı ekiplerince Deniz Kuvvetleri Komutanlığı' na ait A- 1580 numaralı arama ve kurtarma gemisi ile  Kuzey Deniz Saha Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan arama çalışmasına ROV cihazı destekli bir insansız denizaltı aracı ve dalgıçlar ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’ na bağlı olan DEGAK-4 (Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma) Özel Timi de destek çıktı. Denizde kaybolan Yıldırım'a ulaşmak için İstanbul Boğazı’ nda su altı arama kurtarma çalışması sürdürülürken, gencin yakınları kıyıdan umutla takip etmekte.

10 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN RÜYASI ÜZERİNE YARIN KARABURUN’DA ARAMA YAPILACAK

Diğer bir yandan Akıntıburnu’ nda arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken, 10 yaşındaki bir çocuğun rüyasında yaklaşık 5 gündür 4-5 defa, kaybolan 17 yaşındaki Yıldırım’ı Arnavuköy Karaburun sahilinde kayalıklarda sıkıştığını görmesinden dolayı yarın orada da arama ve kurtarma çalışması başlatılacağı bildirildi. Küçük çocuğun rüyasında, ‘anne ve baba beni kurtarın’ dediği ifade edildi.

“EN AZINDAN BİZ ÖLÜSÜNÜ VEYA DİRİSİNİN BULUNMASINI VE TESLİM EDİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Çalışmalar sürerken Yıldırım’ın babası oaln Memduh ve annesi Kezban acılı bekleyiş içerişinde Akıntıburnu' na gelerek arama ve kurtarma çalışmalarını izledi. Baba Yıldırım, “ 25 gün oldu...Biz oğlumuzun cenazesini veya diri halinin bulunmasını beklemeteyiz." diyerek yürekleri dağladı.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri