Mısır'da şeytanca bir darbeyle iktidarı ele geçiren darbeci Abdülfettah el-Sisi, Türkiye'ye ekonomik ambargo uygulanması için sürekli görüşmeler yapıyor.Körfez sorunun fırsat bilen darbeci asker Abdülfettah el-Sisi Türkiye'ye ambargo yapılması için elinden geleni ardına koymuyor.

Terör çetelerine ve İsraile karşı organize olamayan Körfez ülkeleri, Katar'a karşı birleşmişti.Suudi Arabistan'ın liderliğini yaptığı ülkeler, ambargo uygulayarak Katar'ın politikalarına yön vermek istedi.

TÜRKİYE KATAR'IN YANINDA

Ambargoya sert cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Katar'ın sonuna kadar destek olacağı ifade edildi.

İran ve Türkiye'nin Katar'a destek olması, Körfez ülkelerini öfkelendirdi. Suudi Arabistan, Katar'dan Türk Üssü'nün kapatılmasını istedi. Arapların bu hamlesinden sonra Mısır daki darbeci yönetimde harekete geçti.

"YAKINDA GÖRECEKSİNİZ.."

Mısır'da kanlı bir darbeyle milletin iradesini ele koyan Abdülfettah el-Sisi , Türkiye'ye de ambargo uygulanması için görüşmelerini sürdürüyor.

Konuyla ilgili Suudi Arabistan basınına demeç veren Mısırlı diplomat, "Yakında Katar'a destek veren Türkiye'ye ekonomik yaptırımlara tanık olacaksınız" diyerek küstah bir açıklamada bulundu.

Mısırlı diplomat, son olarak Abdülfettah el-Sisi Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed Bin Zayed ile görüştüğünübelirtildi.