Danıştay Yıldönümü Kutlamasında Reis-i Cumhur Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun Yüzüne Bakmadı

Danıştay'ın 149. kuruluş yıl dönümü törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu katılım sağladı. Bu törende tokalaşan ikilinin birbirinin yüzüne bakmaması dikkat çekti.

Danıştay Yıldönümü Kutlamasında Reis-i Cumhur Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun Yüzüne Bakmadı

Türkiye’de 16 Nisan referandumu ardından YSK'ya suç atan ve Hayır oylarının kazandığını aktaran Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir araya olmamaya gayret etti.

REİS KILIÇDAROĞLU’NUN YÜZÜNE BAKMADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salona gelince protokolü selamladı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da elini sıktı. Reis-i Cumhur Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu el sıkışırken birbirlerinin yüzüne bakmadılar.

DANIŞTAY BAŞKANI KONUŞTU

Törende Danıştay Başkanı Zerrin Güngör açıklamalarda bulundu. Zeki Güngör yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi:
Türkiye’de 16 Nisan 2017’de gerçekleştirilen halk oylamasında kabul edilen anayasa değişikliği kuvvetler ayrılığı ilkesini de daha belirgin bir zemine çıkarmıştır. Yargı kararları ve yargıçlar eleştirilirken iradenin var olan faaliyetlerine engel olunmamalıdır. Biz her türkü bilimsel eleştiri görüşlerine açığız. Ancak yargı kararları menfaatlere göre değil hukuki şartlara göre olmalı ve değerlendirilmelidir. Ne yazık ki kimi zaman algı oluşturmak için haksız eleştirili olmakta bu da kurulu olan düzene zarar vermektedir. Ülkemizde mevcut olan Olağanüstü Hal terör örgütleri mensuplarını yok etmek için gelmiştir. Ülkemizdeki hal ve özgülükleri kısıtlamamıştır. Olağanüstü Hal ile amaç dışı herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri