Danıştay Başkanı Güngör: Yargı Artık Tarafsız Ve Bağımsız!

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği Adalet Kurultayı sonrası yayınlanan "sonuç bildirisi"ne tepki gösterdi.

Danıştay Başkanı Güngör: Yargı Artık Tarafsız Ve Bağımsız!

30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verilen resepsiyona katılan Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör ile görüşmesini şöyle aktardı. Alçı yazısında şu satırlara yer verdi:

"Gecenin ilerleyen saatlerinde Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’e denk geldim. “Nasılsınız? Son dönemde yargıyla alakalı eleştirilere ne diyorsunuz?” diye sorunca bam teline bastığımı fark ettim.

"YARGIYI BU ŞEKİLDE MALZEME YAPMAK, TÜRKİYE'YE ZARAR VERİR"


Çok rahatsızdı bu halden Zerrin Hanım. “Yargıyı bu şekilde malzeme yapmak, töhmet altında bırakmak tüm Türkiye’ye zarar verir. CHP eski yargı düzeni değiştiği için oldukça rahatız olmuş durumda. Bakın, yargı taraflı deniyor. Ben Danıştay Başkanı olarak sizi temin ederim ki yargı şimdiye dek hiç bu kadar tarafsız ve bağımsız olmamıştı.

"EN UFAK BİR TELKİN, TELEFON UYARI ALMADIM, ALMADIK"


Şundan emin olun ki, şimdiye dek herhangi bir kararımızla alakalı en ufak bir telkin, telefon, uikaz almadım, almadık. CHP, Adalet Kurultayı’ndan sonra yayınladığı bildirgeyle ne yapmaya çalışıyor? Aslında ben bunun farkındayım. Tek başlarına güçlü siyaset yapamadıkları için eskiden onların imdadına yargı koşuyordu. Şimdi artık yargı bunu yapmıyor. O nedenle rahatsızlar” diye konuştu. Zerrin Hanım’dan konuştuklarımızı yazabileceğimin teyidini aldım."

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri