Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında, "PKK/KCK, FETÖ/PDY ve DHKP/C'ye müzahir oldukları" iddiasına ilişkin görülen davada, Akın Atalay ve Ahmet Şık’ın da aralarında bulunduğu tutuklu 6 sanığın tahliye talepleri kabul edilmedi.

"BEN BİR ATEİSTİM"

Mahkemede savunma yapan Ahmet Şık, "Ben bir ateistim. Dolayısıyla beddua yapmam. Söylediğim bir beddua değildi. Din tacirliği yapan bir şarlatan hiç olmadım. Dolayısıyla bir kehanette bulunmadım. Ben böyle dindar olduğu iddiasındaki insanları görünce diyorum ki bu kainatta bir cehennem olması şart.” ifadelerine yer verdi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda görülmek üzere 25 Eylül’e erteledi.

Öte yandan Türkiye'nin Rusya'dan almayı düşündüğü S-400 hava savunma sistemi, Amerikalıları ve Cumhuriyet Gazetesini germiş durumda.

Türkiye ile Rusya arasında S-400 hava savunma sistemlerinde anlaşmaya varıldığı açıklandı. Fakat bu durumdan ABD ve Cumhuriyet Gazetesi rahatsız olmuş durumda.

Hava savunma sistemlerinin artık nerelere yerleştirileceği düşünülüyorken, Amerikalılar ve Cumhuriyet Gazetesi bu alımdan rahatsız olduğunu açık açık ifade ettiler.

"RAHATSIZ EDİCİ GELİŞME"

Komisyonun en kıdemli Demokrat senatörü Ben Cardin, Türkiye'nin Rusya S-400 satın alma planına tepki vererek, bunun "rahatsız yapıcı" gelişme olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Gazetesi de , "Rusya, S-400 füzelerini Türkiye'ye vermeyecek" şeklinde bir haber yaparak anlaşmanın sonuca varmasının mümkün olmadığını belirtti.

Haberin detaylarında ise, ismi verilmeyen bir 'batılı yetkili'nin Türkiye karşıtı yorumlarına yer verildi.

Türkiye'nin S-400 alımı Cumhuriyet'i gerdi