Antalya'nın Korkuteli ilçesinde, Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner, polis memurunun silahlı saldırısı sonucu ağır yaralandı.

AA'nın haberine göre; Cumhuriyet Savcısı Küçüköner, bir polis tarafından makamında silahla vuruldu.

Ağır yaralanan Küçüköner, özel bir hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından hava ambulansıyla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu, yaptığı açıklamada, Küçüköner'in, polis memuru tarafından vurulduğunu söyledi.

Polis memurunun gözaltına alındığını belirten Tanrıkulu, "Olayın nedeni henüz belli değil. Odaklandığımız asıl konu savcı beyin sağlık durumudur. Hava ambulansıyla götürülüyor, yaşamasını umuyoruz." dedi.

SALDIRININ NEDENİ "İZİN TARTIŞMASI" İDDİASI

Habertürk Haber Merkezi'nden Soner Özcan'ın haberine göre; Olay saat 15.00 sıralarında Korkuteli Adliyesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Korkuteli Adliyesi'nde katip olarak çalışan Ş.A. , bir yıldır ilçede Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Kadir Küçüköner'den engelli oğluyla ilgilenmek için izin istedi. İzin talebine olumsuz yanıt alan Ş.A. ile Küçüköner tartıştı. Tartışmaya Ş.A.'nın yanında bulunan polis memuru eşi T.A. da katıldı. Tartışmanın büyümesi üzerine T.A. beylik tabancasıyla Küçüköner'e 5 el ateş etti.

5 KURŞUN İSABET ETTİ

Kol, bacak ve göğüs bölgesine 5 kurşun isabet ettiği belirtilen savcı ağır yaralandı. Polis memuru T.A. ise olayın ardından gözaltına alındı.