Cumhuriyet Gazetesi idareci ve yazarlarının da içlerinde yer aldığı 12'si tutuklu 19 kişinin yargılandığı davada sanık avukatları savunma verdi. İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya kaçak olan Can Dündar ve İlhan Tanır dışındaki sanıklar ile avukatları katıldı.

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında "PKK/KCK, FETÖ/PDY ve DHKP/C'ye müzahir oldukları" iddiasına dair yürütülen soruşturma sonucunda 12'si tutuklu 19 sanık hakkında açılan davada savcı, tutuklu sanıklar Bülent Utku, Mustafa Kemal Güngör, Hacı Musa Kart, Güray Tekin Öz ve Turhan Günay'ın tahliyesini talep etti.

SAVCI, MÜTALAASINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Gazetesi davasında savcı görüşünü açıkladı. Cumhuriyet gazetesi davasında savcı, tutuklu sanıklardan Akın Atalay, Kadri Gürsel, Ahmet Şık, Murat Sabuncu, Önder Çelik, Hakan Kara ve Kemal Aydoğdu’nun tutukluluk halinin sürmesi yönünde karar verilmesini istedi.

AHMET ŞIK'A SUÇ DUYURUSU

Cumhuriyet gazetesi davasında savcı, sanık Ahmet Şık hakkında, savunmasında kullandığı ifadeler sebebiyle suç duyurusunda bulunulmasını istedi.

Bu kararla birlikte tutuklu sanıklardan 5'i için tahliye kararı verilirken diğer 7 sanığın tutukluluk halleri devam edecek.