Cumhuriyet Bayramı Etkinliklerinde DEAŞ Operasyonu:100 Gözaltı!

Emniyet Genel Müdürü Aktaş; 'Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde eylem arayışında olan DEAŞ'a yönelik 21 ildeki 26 operasyonda 100 kişi yakalandı.' açıklamasını yaptı.

Cumhuriyet Bayramı Etkinliklerinde DEAŞ Operasyonu!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılan açıklamaya göre, Genel Müdürlükte düzenlenen koordinasyon toplantısında konuşma yapan Aktaş, FETÖ, DEAŞ, PKK olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı gösterilen mücadelenin titizlik ve kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.

Açıklamada görüşlerini bildiren Mehmet Aktaş "Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde olası eylem arayışında olan DEAŞ terör örgütüne yönelik 21 ilde 26 operasyon gerçekleştirdi ve toplam 100 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sosyal medya hesapları üzerinden kara propaganda yapan 1297 hesap tespit edildi, 452 kişi gözaltına alındı ve 78 kişi tutuklandı." cümlelerine yer verdi.

Bununla birlikte, kamuda "çakarlı" araçlarla ilgili yeni uygulamanın 1 Kasım'da yürürlüğe girdiğini de hatırlatan Aktaş, yeni düzenlemeyle yetkisiz ve amacı dışında "çakar" kullanımının engelleneceğini aktardı.

Uyuşturucu ve göçmen kaçakçılığıyla mücadele ile asayiş suçlarının engellenmesine dair operasyonların başarıyla devam ettiğini bildiren Genel Müdür Aktaş, "Yol kontrol noktalarında tedbirler arttırılarak devam etmekte olup, uygulama noktalarında da personelimiz gerekli hassasiyeti göstermektedir."dedi.

 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR