Cumhurbaşkanlığı'nın Zafer Videosu Paylaşım Rekorları Kırıyor!

Cumhurbaşkanlığı'nın resmi twitter sayfasından paylaşılan Zafer Haftası videosu sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Videoda Sultan Alparslan'dan Mustafa Kemal Atatürk'e kadar bir çok kahramana yer verildi.

Cumhurbaşkanlığı, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü sebebi ile video yaptı. Cumhurbaşkanlığının resmi Twitter sayfasından "Zafer Haftası" etiketiyle yayınlanan videoda, Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Savaşı ile 8 yüzyıl ardından gene bir ağustos ayında, 7 düvele karşı Anadolu'nun kapılarının düşmana kapatıldığı Dumlupınar Meydan Muharebesi'nin önemine değinildi.

HZ. ALİ'NİN KILICINA YER VERİLDİ

Malazgirt'te güneşin doğduğu yerde savaşanların, Hayber'den aldıkları şevk ve heyecanla kat be kat düşmanı yendikleri vurgulanan videoda, Sultan Alparslan'ın "nizamı alem" diyen kahramanların, Mustafa Kemal Paşa'nın ise "vatan için, özgürlük için şahadeti isteyip, garbın zırhını kıranların" başında olduğu ifade edildi. İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nın "Korkma" ifadesi ve Hz. Ali'nin kılıcına da yer verilen videonun sonunda, "Milli Zafer Haftamızı kutluyoruz" cümlesi yer aldı. Paylaşımda ise "Zafer Haftası dolayısıyla tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz." ifadesi kullanıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->