Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Cumhurbaşkanlığından Yeni Atamalar

Cumhurbaşkanlığının yazılı onayından geçen atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığından Yeni Atamalar

Cumhurbaşkanlığından Yeni Atamalar

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Dışişleri, Kültür ve Turizm ile Tarım ve Orman Bakanlığına görevlendirmeler yapıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onayından geçen atama kararlarına göre, Katar Büyükelçiliğine Mehmet Mustafa Göksü getirildi.

Bununla birlikte Dışişleri Bakanlığında boş olan Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürlüğüne Yasin Ekrem Serim, Protokol Genel Müdürlüğüne Ahmet Başar Şen, İkili Siyasi İşler Genel Müdürlüğüne Selçuk Ünal, Avrupa Birliği Başkanlığında açık bulunan Avrupa Birliği ile İlişkiler Genel Müdürlüğüne Başak Türkoğlu, Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürlüğüne Bülent Özcan atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığında yine boş olan Başmüfettişliğe, Müfettiş Kutluhan İçöz, Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne İsmail Üzmez görevlendirildi.

Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığı Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürü Kerim Mete görevden alındı. Bakanlıkta açık bulunan Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Orhan Özçalık ile Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına Cemal Çalık'ın ataması yapıldı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR