Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bu sene bir ilke imza attı. Külliye bünyesinde görev yapan isimler 'Külliye Futbol Turnuvası'nda bir araya geldi. Turnuvanın kazananına ise sürpriz bir ödül var.

Külliye bünyesinde organize edilen turnuvanın açılışını TRT'nin ünlü spikerlerinden Erdoğan Arıkan yatı. Sosyal Hizmetler, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Başkanlığı başta olmak birçok birimden katılımcının olduğu etkinliğe katılım yoğundu.

Konuya dair açıklama yapan bir Cumhurbaşkanlığı yetkilisi, organizasyonun sadece birimler için motivasyonu artırmak değil aynı zamanda kurumsal birlik ve beraberliği artırmak olduğunu söyledi.

Turnuvada toplam 16 takım yer alıyor. Bu 16 takım 4 gruba ayrılarak mücadele ediyor. Kazanana ise sürpriz bir ödül verilecek. Ancak ödül hakkında ser verip sır verilmiyor.

REİS-İ CUMHUR'UN SPORCU GEÇMİŞİ

Bilindiği üzere Reis-i Cumhur'un ciddi bir sporcu geçmişi var. Öyle ki Cumhurbaşkanı Erdoğan profesyonel olarakta futbol oynamış bir isim. Bu yüzden de hemen birçok organizasyonda onu görmek mümkün. Organize edilen bu turnuvaya da Reis-i Cumhur'un büyük bir desteği oldu. Hatta kazanan takıma kupayı Cumhurbaşkanının takdim edeceği ve ödülü onun açıklayacağı gelen bilgiler arasında.

 Öte yandan 30 Eylül'de yapılacak final maçınıda Cüney Çakır yönetecek.