30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmasıyla Anıtkabir'de başlayacak.

Erdoğan Anıtkabir’de gerçekleşecek törenden sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ‘Başkomutan’ sıfatı ile saat 11.00’de tebrikleri kabul etmeye başlayacak.

UÇUŞ GÖSTERİSİ YAPILACAK

TBMM ile Ulus'ta yer alan eski Meclis arasında geçit töreninin de yapılacak kutlamalar doğrultusunda, Hava Kuvvetleri Komutanlığının akrobasi ekipleri Türk Yıldızları ve Solotürk, Gölbaşı üzerinde uçuş gösterisinde bulunacaklar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle akşam bir resepsiyon düzenleyecek. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin kış bahçesi ve iç bahçesinde hazırlanacak resepsiyona sanat, spor ve iş dünyası ile çeşitli meslek kuruluşlarından temsilcilerde katılım gösterecek.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile jandarma, emniyet, sahil güvenlik kurumlarından temsilcilerle birlikte yabancı görev temsilcileri, askeri ataşeler de resepsiyona davetliler arasında.

EREN BÜLBÜL'ÜN ve FETHİ SEKİN'İN AİLESİDE YER ALIYOR

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek davette katılımcıların arasında şehit aileleri ile birlikte Trabzon'un Maçka ilçesinde eli kanlı terör örgütü PKK mensuplarıyla yaşanan çatışmada şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül ile İzmir adliyesi önünde yapılan terör saldırısında şehit olan Fethi Sekin'in ailesi de bulunuyor.