Tüm ülke çapında anılacak 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü hazırlıkları, Anıtkabir'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılması ile birlikte başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra, Başkomutan sıfatıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde saat 11.00’de tebrikleri kabul etmeye başlayacak.

KURTULUŞ SAVAŞI ŞEHİTLERİ VE GAZİLER İÇİN BİR İLK

Bu sene düzenlenen hazırlıklar içerisinde, 2002 yılından itibaren ilk defa ahirete göçen Kurtuluş Savaşı şehitleri ile gazilerini anarak mevlit okunarak hatim programı düzenlecek.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde bulunan Millet Camisi'nde ikindi namazından sonra yapılacak programa şehit aileleri ile birlikte Trabzon'un Maçka ilçesinde eli kanlı terör örgütü PKK mensuplarıyla yaşanan çatışmada şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül ile İzmir adliyesi önünde yapılan terör saldırısında şehit olan Fethi Sekin'in ailesi de bulunuyor.

UÇUŞ GÖSTERİSİ YAPILACAK

TBMM ile Ulus'ta yer alan eski Meclis arasında geçit töreninin de yapılacak kutlamalar doğrultusunda, Hava Kuvvetleri Komutanlığının akrobasi ekipleri Türk Yıldızları ve Solotürk, Gölbaşı üzerinde uçuş gösterisinde bulunacaklar.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle akşam bir resepsiyon düzenleyecek. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin kış bahçesi ve iç bahçesinde hazırlanacak resepsiyona sanat, spor ve iş dünyası ile çeşitli meslek kuruluşlarından temsilcilerde katılım gösterecek.