Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Yabancı Devletler Seçime Saygılı Olsun

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Fahrettin Altun, "Yabancı devletler dahil olmak üzere tüm tarafları yasal sürece saygı göstermeye ve Türkiye’nin iç işlerine karışma olarak anlaşılabilecek her türlü adımdan kaçınmaya çağırıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Yabancı Devletler Seçime Saygılı Olsun

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Fahrettin Altun'dan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nün seçimlerle ilgili değerlendirmesine cevap geldi. 

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA

Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

SEÇİM DÜZEN VE HUZUR İÇİNDE TAMAMLANMIŞTIR

“Pazar günü yapılan seçim, düzen ve huzur içinde tamamlanmıştır. Seçimler demokrasimizin belkemiğidir. Milletimiz 70 yıldır iradesini sandık vasıtasıyla ortaya koymuştur. Seçimlerin hür ve adil olması, tüm makamların sorumluluğudur.

İTİRAZLARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Oyların kanunlarımıza uygun olarak sayılması aynı ölçüde önemlidir. Birçok siyasi partinin usul hataları ve başka usulsüzlükleri gerekçe göstererek yaptıkları itirazları yakından takip ediyoruz.

TÜM DEVLETLERİ YASAL SÜRECE SAYGI GÖSTERMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Seçimlerden sorumlu makamların tüm uzlaşmazlıkları hızlı, şeffaf ve kesin olarak çözüme kavuşturacağına inancımız tamdır. Yabancı devletler dahil olmak üzere tüm tarafları yasal sürece saygı göstermeye ve Türkiye’nin iç işlerine karışma olarak anlaşılabilecek her türlü adımdan kaçınmaya çağırıyoruz.”

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz