Cumhurbaşkanı Erdoğan Kars il kongresinden önce kendi bekleyen halkı selamlayarak onlara önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, "Sizler bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmadınız eminim bundan sonra da bırakmayacaksınız. Ama bundan sonraki dönem çok farklı olacak. Benim sizlerde ufak bir ricam var. Tek vatan, tek millet, tek bayrak. Kimse bu ülkede vatan topraklarımızı bölebileceğini düşünmesin. Nasıl Cudi'de, Kandil'de onlara F 16'larla bombalar yağdırdıysak bundan sonra da gömmeye devam ederiz. Bir hafta içinde 100 terörist etkisiz hale getirildi. Biz milletimizin birliği için, bu ülkenin huzuru için varız " ifadelerini kullandı.

UÇAK BİLETİ HAKKINDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını sona erdirirken Kars'a uçak biletlerinde indirim sinyali vererek ekledi: "Kars'ta uçak biletleri pahalıymış. Hemen THY'yi aradık, hemen seferleri çoğaltın hem de fiyatları gözden geçirmelerini istedik. Başkan sağ olsun bunun değerlendirmesini hemen yapacağız "

UÇAKLARDA YENİ DÜZENLEME

Uçakla yapılan seyahatlerde yeni bir dönem başlıyor. TBMM’de kabul edilen torba yasaya göre bazı uçuşlarda gizli polisler de uçakta yer alacak.Havacılık yazarı Musa Alioğlu’na göre, uygulamanın çıkış noktası, Türkiye’ye gelen İsrail, İran ve ABD uçaklarında ‘air marshal’ olarak tanınan hava polisinin kullanılıyor olması ve yine bu yerlerin Ankara’dan, Türk hava sahasına girdiklerinde uçak polislerinin görev yapabilmesi için istekte bulunmaları.

HAVA KORSANLIĞINA TEDBİR

Alioğlu şöyle açıkladı: “Özellikle İsrail ve İran terör tehdidi altında olduklarını ifade ederek silahlı uçak polislerine karşı anlayış istedi. Yabancı uçakların silahlı gelmelerine yanıt olarak Türkiye’de de bir hareketlenme yaşandı. Türkiye meydana gelebilecek hava korsanlığı ya da otoritenin tam sağlanamadığı yerlerdeki bombalama gibi durumlara karşı bu tedbiri aldı.”