Kazakistan dönüşü gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’ye yönelik milleti uyardı.

CHP ADALET KAVRAMINI BİLMİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘CHP’nin yaptığı ciddi anlamda tam bir ‘sözde adalet yürüyüşü’ şeklindedir. CHP her şeyden önce adalet kavramını güzelce bir anlamalı. Bu kavramı bilmedikleri apaçık ortada. Adalet kavramını biz partimizi kurarken tahlil ederek partimizin adına Adalet ve Kalkınma Partisi verdik. Söz konusu süreçte 42 bin denek ile birlikte araştırmalar yaptık. Bu isim böylece çıktı. Gelgelelim şimdi ‘sözde adalet yürüyüşü’yle, Ankara’dan 29 gün süren bir yürüyüşte, sen gidip de arsa sahibinden izin almadan bu arsaya el koyuyorsun, bunu adaletle nasıl bağdaştırabilirsin?

ADALET ANCAK İCRAATLA ORTAYA KOYULUR

‘Oraya gel, karavanını yerleştir, sonrasında oradan pozlar ver. Hani adalet? Diğer yandan Şişli’de temizlik işçileri ve İzmir’de belediye çalışanları da adalet arayışına çıktılar. Adalet ancak icraatla olur’ dedi.

KILIÇDAROĞLU TERÖRE DESTEK VERİYOR

Terörle mücadelede SİHA'ların kullanılmamasını aşırı derecede isteyen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun sözlerine sahip çıkan Kılıçdaroğlu, öldürülen teröristlerin piknik yapmaya gittiğini söyledi.

CHP Lideri, "Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım. O da yok." ifadelerini kullandı.