Cumhurbaşkanı'ndan Davutoğlu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti ile ilgili eleştirilere yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı'ndan Davutoğlu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kongre ve aday olmama kararıyla ilgili açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu'nun kararının hayırlı olmasını diledi, verdiği hizmetler için teşekkür etti.

Erdoğan, "Ben de huzurlarınızda daha önce Başdanışmanım, Dışişleri Bakanım olarak çalışan, son 20 ayda da bu birlikteliği daha ileriye taşıdığımız Sayın Davutoğlu'na teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye vize tepkisi geldi. Erdoğan, 'başkanlık' sistemi için de önemli mesajlar verdi "Başkanlık sistemini biran önce milletimizin onayına sunmak gerekiyor" diye konuştu.

İşte Erdoğan'ın konu ile ilgili açıklamaları;

40 yıllık dava arkadaşlarımın içinde olduğu bu partiyle ilgili gelişmeleri yakından takip etmem birilerini rahatsız etti.. Niye rahatsız oluyorsunuz? Bundan daha tabii ne olabilir?

"CUMHURBAŞKANI OLMAM..."

Cumhurbaşkanı olmam geçmişimle, arkadaşlarımla ilişkimi kesmem anlamına mı gelir? Her değişim beraberinde yeni bir heyecan, yeni bir dinamizm getirir.

"YARINLAR DAHA İYİ OLACAK"

2008'de de aynı şeyi yaptılar. Ekonomi dibe vuracak dedim. Teğet geçti. Boşuna davul zurna çalmayın. Bu ülke, bu millet dimdik ayakta. Yarınlar bugünden daha iyi olacak.

Yorum Yaz