Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Ekonomi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ekonomi alanında tarihi bir başarıya imza atıldığını vurgulayarak önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Ekonomi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ekonomi alanında tarihi bir başarıya imza atıldığını vurgulayarak önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, "Ülkemizde son 16 senede ekonomi alanında tarihi bir başarı ortaya konmuştur. İstihdamda 19,6 milyondan 28,8 milyon seviyesine ulaşılmıştır. Bu oran 16 yılda 9,2 milyon yeni istihdam oluşturulduğu anlamına gelmektedir." açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın açıklamaları ise şu şekilde;

Türkiye, Asya ile Avrupa arasında bir ulaşım ve enerji koridoru olmasının yanı sıra piyasaya uyum sağlama becerilerini sürekli olarak geliştiren ve zorluklarla karşılaştığında, her defasında bu zorlukları daha da güçlenerek aşan bir ekonomik ortaktır. Ülkemiz geniş bir coğrafyayı kapsayacak şekilde üretim ve ticaret üssü olmaya uygun bir konumdadır.

Türkiye ekonomisine yönelik uygulanan spekülatif ataklara karşı güçlü ve pratik aksiyon planlarımızın yanı sıra 2019-2021 yıllarını kapsayan 'Yeni Ekonomik Program'la birlikte Türkiye, küresel ekonomik aktörlerin güvenini sağlayacak sağlam bir duruş sergilemektedir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle hızlı karar alan etkili bir yapıya geçmiş olmamız sayesinde Türkiye'nin kalkınma hızı ivme kazanmıştır. Türkiye rekabete ve uluslararası yatırımcılara açık bir ülkedir.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri