G-20 zirvesi sonrası Almanya'nın Hamburg şehirinde basın toplantısı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir gazetecinin "Selahattin Demirtaş ve Kürt milletvekilleri ne zaman cezaevinden çıkacak?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"SÖYLEDİĞİNİZ KİŞİ BİR TERÖRİSTTİR"

"Teröristleri cezaevlerinden bırakma yetkisi bizim değildir. Türkiye bir hukuk devletidir. Söylediğiniz kişi bir teröristtir. Öyle bir terörist ki bütün benim Kürt kardeşlerimi sokağa döküp, ondan sonra sokağa döktüğü 53 Kürt kardeşimi yine Kürtlere öldürten bir teröristtir. Bu sadece suçlarından bir tanesidir. Buna benzer daha nice suçları vardır. 'Bizim arkamızda PKK var, PYD var, YPG var.' gibi meydan okuyan bir kişidir. Şu anda zaten yargıdadır. Yargı onlarla ilgili ne karar verirse o karar bizim başımız gözümüz üstündedir."

Öte yandan Almanya'da gerçekleşen G20 zirvesi toplantısı öncesinde Terör sempatizanları Almanya sokaklarında terör estirdi.

Almanya'nın Hamburg şehirinde gerçekleşen G20 Zirvesi'ndeki protesto eylemlerinde, terör örgütü PKK sempatizanları da sokakda yerini aldı.

Anadolu Ajansı, yüzlerce kişinin katıldığı eylemde terör örgütüne ait simgesel paçavralar ve elebaşı Öcalan'ın posterlerinin taşındığını bildiriyor.

"G20 hoşgelmedin" pankartlarıyla gerçekleşen gösterilere MLKP ve YPG terör örgütleri sempatizanları da katıldı.,