Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emniyet ve Jandarma için düzenlenen iftar programında konuşma gerçekleştirdi.Burada dün kendisine Rabia işaretiyle ilgili eleştirilerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine yanıt verdi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA RABİA TEPKİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan : ‘’Muhalefet partisinin başındaki zat Rabia işaretinden rahatsızlık duymuş. Tek millet, tek bayrak söyleminden mi rahatsız oldun sen? Sen bu ülkede tek millet değil de çok millet mi istiyorsun? Ondan mı rahatsız oldun?

Hakkari'de bir tek Türk Bayrağı dalgalandıramadın. Tek bir devlet diyoruz. Eğer senin başka bir devlet düşüncen varsa buyur git.’’

KEMAL KILIÇDAROĞLU HEDEFİNE RABİA’YI ALMIŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Salı günü gerçekleştirdiği grup toplantısında dünyanın Müslüman kardeşleri terör örgütü olarak gördüğünü ve Türkiye’nin de Müslüman kardeşleri terör örgütü olarak görmesi gerektiğini vurgulamıştı.

REİS-İ CUMHUR’UN RABİA İŞARETİ YAPMASINDAN RAHATSIZ OLMUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dünkü grup konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlarda yapmış olduğu ve artık Ak Parti ile özdeşleşmiş Rabia işareti yapılmasından rahatsızlık duyduğunu ifade etmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na göre Rabia işareti terör örgütü işareti ve sembolü olarak bilindiğini ifade ederek yine Türk seçmeni ve toplumuyla çelişmişti.