Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden gerçekleştirilen açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, Dursun Özbek'e bir telgraf göndererek tebrik ve başarı dileklerini iletti.

NELER OLMUŞTU ?

Kulüpler Birliği Vakfının olağan genel kurulunda Göksel Gümüşdağ'ın istifasından sonra başkanlığa Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek geldi.

Dursun Özbek yaptığı açıklamada, "Sözlerime Göksel başkanıma teşekkürle başlamak istiyorum. Çok büyük bir teşekkürü haketti. Çok iyi hizmetler sağladı ve çıtayı aşttı. Futbolun marka seviyesi beklenmedik seviyede yükseltti. İkinci teşekkürü de beni bu başkanlığa layık gören kulüp başkanlarına ediyorum. 1 sene süreyle seçildim. Türk futbolunun içinde bulunduğu bazı sıkıntılarının takipçisi olacağım."

Göksel Gümüşdağ ise "18 kulüp başkanımızın kararıyla önemli işlere imza attık, bugün veda ediyorum, hoşçakalın" diye konuştu.

Öte yandan Dursun Özbek, kulübün gündemindeki konular hakkında konuştu.

Türk Telekom Stadyumu'nda gerçekleşen bir sponsorluk anlaşmasının ardından basın mensuplarının suallerini cevaplayan Dursun Özbek, Fatih Terim ile ilgili; "Şu anda Galatasaray'ın bir hocası bulunuyor. Fatih Terim tartışmalarını yanlış buluyorum. Antrenör arayışı içinde olmadık ve aramıyoruz. 5 yıllık planı yapıyoruz. En ufak şüphemiz dahi olmadı, Igor Tudor Galatasaray'da başarılı olacak kesinlikle" dedi.