21 Temmuz 2019
  • Istanbul 27.22°
  • Ankara 27.78°
  • Izmir 31.11°
İmsak 03:51
Güneş 05:42
Öğle 13:16
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:21
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yenikapı'dan Paylaştığı Tarihi Kare

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenikapı'da kameralara yansıyan anlamlı bir fotoğrafı Twitter'dan paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yenikapı'dan Paylaştığı Tarihi Kare

"Demokrasi ve Şehitler Mitingi" için vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren mitingin yapılacağı Yenikapı'daki alana gelmeye başladı. Girişte gelenlere Türk bayrağı ve şapka dağıtılıyor. Alanda gelenlere, 2.5 milyon Türk bayrağı, 3 milyon şapka, 5 milyon şişe su dağıtılacak. Ayrıca, Yenikapı'daki metro istasyonunun duvarlarına darbe şehitlerinin fotoğrafları asıldı.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla yurdun dört bir yanında başlayan demokrasi nöbetleri, bugün Yenikapı'da yapılacak olan 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' ile taçlanıyor. Vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren Yenikapı'ya akın etmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'la birlikte miting alanına geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi Twitter hesabı üzerinden Yenikapı'da kameralara yansıyan bir fotoğrafı paylaştı. Söz konusu fotoğrafta mitinge katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Bakanı Kahraman, Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli, 11 Cumhurbaşkanı Gül ve eski Başbakan Davutoğlu yer alıyor.

DÜNYAYA MESAJ

'Darbeye hayır' demek için milyonların akın ettiği Demokrasi ve Şehitler Mitingi sosyal medyayı adeta salladı. Yenikapı'da düzenlenen miting için Twitter'da 'TekMilletTekYürek' etiketiyle binlerce tweet atıldı. Söz konusu etiket saatlerdir dünya gündeminde zirvede yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da tweetiyle birlikte etikete destek verdi.

 

Haber 7

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri