Antalya'da sol ayağı erken doğum sonrası kesilen ve babasının evinin tavanına kendi yaptığı makaralı düzenekle yürümeyi başaran 3,5 yaşındaki Özge Yıldırım'a yeni protez takıldı.

Babasının evinde kendi icat ettiği düzenek sayesinde protez bacağıyla ayakta kalmayı öğrenen ve bir süredir Kepez Devlet Hastanesi'nde rehabilitasyon tedavisinde olan Özge Yıldırım'a Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel el uzattı. Türel'in desteğiyle Özge'ye İstanbul'da 14 bin lira maliyetle dizi bükülebilen bir protez yapıldı. Baba Ali İhsan Yıldırım ile İstanbul'a giden 3,5 yaşındaki Özge, yeni protezine kavuşmanın heyecanı içerisinde. Yeni protezine alışması için iki hafta eğitim görecek Özge, sonrasında dizi bükülebilen protezle koşmaya hazırlanacak. Baba Yıldırım, kızı ile ilgili yaptığı konuşmasında, hayallerinin giderek gerçeğe dönüştüğünü ve bu durumun kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARAMIŞTI

Evindeki salonunun tavanına alüminyum bir düzenek hazırlayan baba Yıldırım, tekerlekleri olan düzenekten sarkıttığı ipi de kızını taşıyan kemere bağlamış, kızının yürümesini bu şekilde sağlaması haberlere konu edilmişti. Konudan haberdar olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aileye destek telefonu gelmişti.