Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 44 sene önce öğretmenine gönderdiği kartpostal gün yüzüne çıktı. Bakırköy İmam Hatip Lisesi Müdürü olan Fevzi Bektaş,15 Aralık 1979 yılında Beşiktaş’ta bir cafede bombalı saldırı sonucu şehit edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 44 sene önce şehit öğretmenine gönderdiği tebrik kartpostalı ile 1971-72 öğretim yılında okul futbol takımı ile çektirilen fotoğrafı ilk kez Star gazetesi tarafından yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın içinde yer aldığı futbol takımı 10.01.1972 yılında 4. Levent Lisesini 3-1 yendi. Maçtan sonra öğrenciler hocaları Fevzi Bektaş ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bektaş Hoca’nın öğrencilerinden Abdurrahman Şen hatıralarını anlatırken şu açıklamayı yaptı: “Karagümrük Stadında Hocamız Fevzi Bektaş’la Erdoğan’ın, bir maçını seyrediyoruz. Erdoğan maçta çok iyi oynuyor. Çıkışta Fevzi Hoca bana, ‘Erdoğan dersleri zayıf olduğu hâlde, sahanın en iyilerinden. Bugün Kuran-ı Kerim’den, Arapça’dan 9-10 alanlar, yarın birer hacı kızıyla evlenip, kenara çekilecekler. Bu ülkeye, bugün bu sahalarda top koşturanlar, sizler hizmet vereceksiniz’ dedi.”

Fevzi Bektaş Hoca, yıllarca İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde hizmet verdi, yüzlerce talebe yetiştirdi. O talebelerden biri de Cumhurbaşkanı Erdoğan’dı. 1979’da Beşiktaş’ta şehit edilen Bektaş Hoca’ya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönderdiği kartta kutlama mesajı yer alıyor.

İşte o kartpostal:

1972 yılında çekilen fotoğraf ise Levent lisesinin 3-1 yenildiği maçın sonrasına ait...Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.