Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de, güzellik uzmanı esnaflarla buluştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine, "Burası milletin evidir, sizin evinizdir. Bugüne kadar buraya her kesimden insanımız geldi. Bugün de sizler buradasınız" şeklinde başlayan Erdoğan, "Daha güzel bir Türkiye için 'evet' dediğiniz için her birinize şükranlarımı sunuyorum" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARARNAMEYİ ONAYLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde "Güzel Bir Türkiye İçin Tabii ki Evet" programında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güzellik uzmanları ile ilgili Bakanlar Kurulu kararını Külliye'de binlerce kişinin önünde onayladı. Erdoğan, Kararname hazır. Özel Kalem Müdürüm Hasan Bey nerede? Getirin bakalım kararnameyi. Güzellik uzmanlarının tıbbi cihaz kapsamına girmeyen cihazları kullanarak, tıbbi amaçlı olmayan işlemleri yapabilmesi ve bu uzmanların sahip olması gereken belgeleri düzenleyen Bakanlar Kurulu kararını imzalıyorum." diyerek güzellik uzmanlarını iş yeri açma hakkı tanıyan kararnameyi onaylamış oldu.

ERDOĞAN'DAN MÜJDELİ HABER

Türkiye'de Sağlık kuruluşu olmayan ve hekim tarafından görülmeyen ve hekimin nezaretinin olmadığı güzellik salonlarında IPL cihazlarının kullanımı yasaklanmıştı. Erdoğan'ın onaylayacağı Bakanlar Kurulu kararı ile güzellik uzmanlarına yeniden işyeri açma hakkı tanınmış olacak.

Kaynak: Haberler.com