Sağlık Bakanlığı, Antalya Şehir Hastanesi Projesi yapım işleri ile ürün ve hizmetlerin sağlanması işi için ihale açtı.

Resmi Gazete'nin bugün yayımlanan ilana bakılırsa, ihale, 1000 yataklı şehir hastanesi ve ticari hizmet alanları yatırımını içeriyor.

CUMHURBAŞKANI’NIN 14 YILLIK HAYALİYDİ

Cumhurbaşkanı, 2016 yılının Ekim ayında şehir hastaneleri hakkında bir açıklama yapmıştı. 21 şehir hastanesinin ihalesinin gerçekleştiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Şehir hastaneleri benim 14 yıllık hayalim. Bu süreç zorluklarla ilerledi. İnanmayanlarda vardı. Ama şimdi yoluna girdi.’ demişti.

CHP İTİRAZ ETMİŞTİ

Aydın Tabipler Odası tarafından yapılan açıklamalarda, yapılan ve yapılması planlanan şehir hastanelerinin kamuda zararlara yol açtığı ve bu sebepten dolayı iptal edilmesi gerektiğine yönelik çarpıcı ifadeler kullanılmıştı.

Ülke genelinde son zamanlar yapılan şehir hastaneleri birçok insanın sağlık meselesinde zorlanmadan çok daha kolay işlemlerini gerçekleştirmelerini sağladı.

İNSANLAR İSTİYOR CHP KARŞI ÇIKIYOR

Mersin, Adana ve Isparta gibi illerde hizmet vermeye başlayan şehir hastaneleri, yalnızca yer aldığı illere değil yakın iller içinde hizmet kaynağı oldu.

İnsanlar şehir hastanesine yönelik olumlu ifadelerde bulunurken, CHP'li vekiller tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında şehir hastanelerinin yapılmasının doğru olmadığı ifade edildi.