18 Eylül 2019
  • Istanbul 31.67°
  • Ankara 30°
  • Izmir 31.11°
İmsak 05:14
Güneş 06:40
Öğle 13:04
İkindi 16:32
Akşam 19:17
Yatsı 20:38
BIST101.552
Dolar5,6688
Euro6,2692
Altın274,16

Cumhurbaşkanı Erdoğan:İdlib'de Sivillere Ölüm Yağdırılması Kabul Edilemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İdlib'de rejimin terörizmle mücadele bahanesiyle sivillere karadan ve havadan ölüm yağdırması kabul edilemez." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:İdlib'de Sivillere Ölüm Yağdırılması Kabul Edilemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan:İdlib'de Sivillere Ölüm Yağdırılması Kabul Edilemez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Jukovskiy Uluslararası Havaalanı'ndaki görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundular.  

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ESAD REJİMİNİN İDLİB'DE SİVİLLERE ÖLÜM YAĞDIRMASI KABUL EDİLEMEZ   

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İdlib'de rejim saldırılarında mayıstan beri 500'ü aşkın masum insan hayatını kaybetti, bin 200'ün üzerinde sivil yaralandı. (İdlib'de) Rejimin terörizmle mücadele bahanesiyle sivillere karadan ve havadan ölüm yağdırması kabul edilemez. Soçi Mutabakatı ile üzerimize düşen sorumlulukları ancak rejimin saldırılarına son verilmesiyle yerine getirebiliriz.(Rejimin saldırıları) Özellikle sınırlarımız boyunca bizi müdafaaya sevk etmektedir ve gereken adımları gereken durumda atmak durumundayız. Gayemiz akan kanın durması, komşumuz Suriye'nin 8 yıldır özlemini çektiği huzur ortamına bir an önce kavuşmasıdır." ifadelerini kullandı.  

PUTİN: TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZ GELİŞİYOR  

Rusya Devlet Başkanı  Vladimir Putin ise, "Rusya ve Türkiye ilişkileri dostluk, karşılıklı saygı ve çıkarlar üzerinde gelişmektedir. Rusya ve Türkiye, Suriye krizinin çözümünde en verimli süreç olan Astana formatındaki çalışmalarını verimli bir şekilde sürdürmektedir. Türkiye Cumhurbaşkanı ile İdlib'de teröristlerin ortadan kaldırılması ve yapılması gerekenler için anlaşma sağladık. İdlib’deki durum hakkında derin endişe duyuyoruz. Türkiye ile teröristlerin yok edilmesi için ek tedbirlerin çerçevesini belirledik." diye konuştu. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.  

Yorum Yaz