Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a: 'Arabulucu Aramıyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye ve PYD arasında yapmak istediği arabuluculuk teklifine yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a: 'Arabulucu Aramıyoruz'

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye ve PYD arasında yapmak istediği arabuluculuk teklifine,' Arabuluculuk falan istemiyoruz' diyerek yanıt verdi.

'ARABULUCU FALAN ARAMIYORUZ'

Erdoğan, "Biz, ülkemizi hedef almaya kalkacak DEAŞ'lıları bir şekilde tepeleriz. Gerisini bunların yöneleceği diğer yerlerin yöneticileri düşünsün." dedi.

"(Barış Pınarı Harekatı) Adım adım ilerleyerek şu ana kadar bin 220 kilometrekare alanı temizledik." diye konuşan Erdoğan, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:

"Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir terör örgütüyle aynı masaya oturmak yoktur. Bunun için de arabulucu falan aramıyoruz.

Türkiye, teröristlerle pazarlık yapılmayacağını, yapılsa da anlamı ve neticesi olmayacağını bilecek kadar tecrübe ve dirayet sahibi bir ülkedir.

Yıllardır teröristlerle kucak kucağa yaşayanlar, onlarla istedikleri pazarlığı yapabilirler ama biz bu yola asla tevessül etmeyiz.

Suriye'de tüm kesimleri temsil eden meşru bir hükümet kurulduğunda, güvenliği sağladığımız yerlerin sevk ve idaresini biz kendilerine bırakacağız. Biz sadece inşa ederiz, ihya ederiz ama asla zulmetmeyiz.

Teklifimiz, hemen bu gece tüm teröristler silah ve malzemelerini bırakıp, tuzaklarını imha edip belirlediğimiz güvenli bölgeden çıksınlar."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR