Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı’da bulunan Cumhurbaşkanlığı konutundan saat 15.40 civarında ayrılarak beklenmedik bir ziyaret yaptı. Erdoğan’ın birkaç gün evvel rahatsızlanarak Şişli’deki özel bir Hastanede tedavisine başlanan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ı ziyaret ettiği bilgisine ulaşıldı. Hemen hemen 20 dakika devam eden ziyarette Erdoğan, Çalışkan’ın doktorlarından da durumu hakkında bilgiler aldı. Ziyaretin ardından hastaneden çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sırasında havadan polis helikopterinin, karadan da polislerin geniş güvenlik tedbiri oluşturdukları dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan yapılan bir açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Temmuz'ın 1. yıl dönümünde meydanlara ineceği ve halk ile birlikte olacağı açıklandı.

REİS-İ CUMHUR ERDOĞAN'DA MEYDANLARDA OLACAK

Temsili demokrasi nöbetine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı bilgisine ulaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o gece en fazla şehidin verildiği yerlerden birisine gideceği, bu noktada İstanbul’daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün olduğu tahmin ediliyor.

4 gün devam edecek anma faaliyetleri dahilinde seminerler de verilecek. Direnişte yer alanlar o gün yaşadıklarını ve hislerini aktaracak. Bunun dışında 15 Temmuz direnişini gösteren fotoğrafların bulunacağı sergiler açılacak.