‘SAYI 200 BİNİ BULDU'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyelilere ilişkin konuştu şu şekilde konuştu:

"Suriyeli kardeşleri, canlarını kurtarmak için ülkemize geldiğinde onlara ilk ve en sıkı sahip çıkan yerlerin başında Gaziantep geliyor. Gaziantep aynı zamanda bir Medine'dir. Ensardır Gaziantep. Önce Cerablus'tan başladık ve El-Bab'a kadar indik, sonra Afrin'e yöneldik. Şimdi Münbiç'i temizliyoruz. Bu arada İdlib'de 12 gözlem noktası kurduk.’’

Suriye'yi temizlemeye yönelik çalışmların devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Şu ana kadar ülkelerine dönen Suriyelilerin sayısı 200 bini buldu. Afrin'deki temizliği bitirdiğimizde ve Münbiç'te Amerika ile vardığımız anlaşmanın diğer safhalarına geçtiğimizde buralara çok daha fazla sayıda Suriyelilerin döneceğini biliyorum. Seçimin hemen ardından ne diyordu Bay Muharrem? Hükümet, İran'la anlaştı mı? Amerika'yla anlaştı mı? Irak'la anlaştı mı? Bay Muharrem sen bu işlerden anlamazsın. Senin daha çok böyle oturup rahleitedrisimizden geçmen lazım" ifadelerini kullandı.

"ÜLKEM TESLİM EDİLEMEZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye dair son günlerde sosyal medyada yer alan bazı paylaşımları anımsatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Edebim müsaade etmez şeyler var ki bu insanlara Türkiye teslim edilir mi? Gençler bunu sosyal medyadan takip etmiştir, ediyordur ama benim edebim buna müsaade etmez. Bugün zaten gazetelerin bazılarında çok farklı şeyler de var. Bunlarda edep adap böyle bir şey de yok. Bunlara biz Türkiye'yi nasıl teslim ederiz?’

‘’O yüzden ben CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Her şeyden önce Türkiye'nin yönetimini biz ahlaki değerler noktasında ideal olanlara vermek durumundayız’’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘’Ahlaki noktada kendini ispat edemeyenlere benim bu ülkem teslim edilemez’’ diyerek seçmene çağrıda bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.