Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Bu sene Kara Kuvvetleri'nin kuruluşunun 2227'nci senesini geride bıraktık. Teröristlere dünyayı dar eden komandolarımız bugün de bizim gurur kaynağımız oldu. En eski düzenli ordunun sahibi bir ülke olarak her genci bir potansiyel komando gibi görüyorum. Milletimizin başı ne zaman dara düşse kadını ve erkeği ile 7'den 77'ye mücadele etmiş ve edecek bir milletiz. En son 15 Temmuz'da hain darbe girişiminde hepberaber verdiğimiz mücadele ile FETÖ ihanet çetesini o gecenin karanlığına hep beraber gömdük.Şanlı ordumuz o günden beri zaferden zafere ilerliyor. Terör örgütüne darbe üzerine darbe indiriyoruz..

TERÖR YUVALARINI DAĞITACAĞIZ

İnşallah kısa sürede, bugün brövelerini takan komandolarımızın da verdiği destekle, Fırat'ın doğusunda bulunan terör yuvalarını dağıtacağız. En üst rütbedeki komutandan, en alttaki çalışana kadar herkes Mehmetçik'tir. Yani küçük Muhammed'dir. Sevgili Mehmetçikler, her görev kutsaldır ancak askerlik, polislik, jandarmalık görevlerinin yeri farklıdır.

HER BABAYİĞİT YAPAMAZ

Bu mesleklerde bulunmak her babayiğidin harcı değildir. Bedelli askerlikle bu dönemi yaşamayanlar çok büyük kayıpta olduklarını bilmelidirler. Yığılmaları önlemek için bu tür uygulamalara ihtiyaç vardır. Bizim çocukluğumuzda mazeretsiz yere askerliğini yapmayanlar adam yerine konmaz, toplumdan dışlanırlardı. Asker kaçakları hain olarak görülür, diğer suçlulardan daha farklı davranışlar görürlerdi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.