Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katıldı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

"Geride bıraktığımız haftada yine yoğun bir gündemimiz oldu. Elektrik üretim tesislerinin toplu açılış törenini yaptık. 1583 tesisi resmen ülkemizde hayata geçirdik. Sede sonuna kadar 1191 tesisi daha üretimi daha hayata geçireceğiz. Bu atılımlar sayesinde enerji maliyetlerimizde de ciddi düşüş elde ettik. Güneş enerjisinde son ihalede 6.99 dolarlık bir rakam meydana çıktı. Rüzgarda verilen 3.48 dolarlık teklif de bu alanda bir rekordur. Türkiye yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretiminde yüzde 32'lik payla, Almanya, Fransa, Çin, Rusya ve Japonya gibi ülkeleri de geride bıraktı.
 
SOÇİ ZİRVESİ
 
Rusya'nın Soçi şehrinde çok ciddi bir üçlü zirveye katıldık. Zirvede bölgemizde meydana gelen hadiselerin geleceği hakkında çok önemli görüşmelerde bulunduk. Kritik kararlar verdik. Üç ülkenin anlayış birliği içinde olması bu zirvenin en mühim sonuçlarıdır. Suriye'de barışın inşası konusunda çalışmayı devam ettireceğiz.
 
ABD İLE BİR İLK
 
Cuma günü ABD Başkanı sayın Trump ile bir görüşme yaptık. Bu uzun zamandır ilk kez ABD-Türkiye ilişkilerinde ortak frekans yakalayabildiğimiz bir konuşmadır. Trump ile YPG'den FETÖ'ye pek çok konuyu görüştüğümüz konuşmanın devamını ilerleyen günlerde bir kez daha gerçekleştireceğiz.