Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

Başkan Erdoğan, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu İkinci Konferansı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

Cumhubaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Kudüs Filistin'in ebedi başkenti temalı konferans münasebetiyle bugün bizleri buluşturan bu ulvi gaye etrafında gönüllerimizi bir araya getiren herkese şükranlarımı sunuyorum.

Dini, dili ne olursa olsun Filistin davasına sahip çıkan Kudüs'ün tekrar tüm insanlık için bir barış ve esenlik yuvası olması için çaba harcayanların, Arakan'dan Suriye'ye kadar gönül coğrafyamızın dört bir yanında barış ve huzura hasret Müslümanlara, mazlumlara, Yemen'de masum yavrulara, sizlerin aracılığıyla en kalbi selam ve muhabbetlerimi gönderiyorum.

İsrail kurşunlarına göğüslerini siper eden babaları, top oynarken bombalarla minik bedenleri parçalanan Filistinli çocukları, sabah namazına giderken siyonist yerleşimciler tarafından yakılarak şehit edilen Filistinli gençleri, Kudüs'e sahip çıkan Filistin'in cesur kadınlarını rahmetle anıyorum.

Merhum Cahit Zarifoğlu bir şiirinde; 'Filistin bir sınav kağıdı, her mümin bunun önündedir. Kudüs Plaftormu yaptığı çalışmalarla işte bu imtihanı alnının akıyla vermenin mücadelesini yürütüyor.

'BU DAVA HEPİMİZİN ORTAK DAVASI'

Kudüs 1,7 milyarlık İslam aleminin onuru namusudur. Bu dava hepimizin ortak davası, hepimizin ortak meselesidir. Kudüs kırmızı çizgimizdir diyoruz. Kudüs'ü savunmanın insanlığı savunmak, barışı adaleti bağımsızlığı savunmak olduğu inancıyla bu konuya en güçlü şekilde sahip çıkıyoruz. Bu süreçte sizlerin ülkemize verdiği destek yalnızca bugünümüz adına değil, geleceğimiz adına da hayati öneme sahiptir.

İSRAİL'E SERT ÇIKIŞ

İsrail son 50 senedir kasıtlı şekilde Kudüs'teki İslam dünyasının izlerini silmeye çalışıyor. Silemeyeceksiniz. Bu tarihi gerçeği yok edemeyeceksiniz. Ve tüm 1 milyar 700 milyonluk İslam dünyasını içinde gaflet içerisinde olan yöneticiler olabilir. Ama bu halkları yok edemeyeceksiniz. Müslümanlara ait toprakları, iş yerlerini, evlerini hatta ibadethaneleri gasp ederek burada bir soykırım uyguluyor. Buralara bir kaç tane büyükelçilik getirmek suretiyle eğer Kudüs'ün şahsı manevisini yok edeceğinizi zannediyorsanız kendinizi aldatıyorsunuz. Bununla bunu yok edemezsiniz.

1967'deki Filistin haritasıyla 2018 yılındaki haritayı karşılaştırmak başka hiçbir söze gerek kalmadan Filistin'de meydana gelen bu kültürel soykırımı ortaya koyacaktır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR