Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Çeyrek asırdan fazladır Üsküdar'da oturan biri olarak bu ilçenin gönlümde özel bir yeri vardır. Üsküdar'daki her gelişmeyi çok daha yakından izliyorum. Bugün toplu açılışını gerçekleştireceğimiz eserlerin tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. En büyük şehrimiz olan İstanbul, biliyorsunuz diğer tanımıyla Türkiye'nin bir özetidir. İstanbul'a yapılan her yatırım, aynı zamanda Türkiye'ye yapılmış demektir. 15-20 sene önceki Üsküdar'ı bir düşünün. Bunun adı AK Parti belediyeciliğidir. Bu CHP belediyeciliğine benzemez. Temizlik dedim işte Ümraniye. O çöplüğün patlamasını biliyorsunuz değil mi? CHP'li belediye vardı. 39 vatandaşımız orada vefat etti. Bunun hesabını daha önce olduğu gibi vatandaşımız 31 Mart'ta sormayacak mı? Nüfus cüzdanlarını babalarımız gösterirdi. Gaz yağından Sana yağına kadar hepsi mühürlü.

BUNLARIN MEŞREBİ BU

'Bu seçimin dev projeleri ne olacak' dediler. 'Millet kıraathaneleri' dedik. 'Kumarhane açacak' dediler. Bunların meşrebi bu. Onlar kumar kağıtlarıyla, okey masalarındaki tuğlalarla uğraşırlar. Kütüphane nedir, kıraathane nedir bunlar anlamaz. Ey CHP kıraathane okuma yeridir. Biz gençlerimizi o kötü alışkanlıklardan çekelim, oralardaki kitaplardan okusunlar dedik.Bu milletin bize verdiği görev bir lütuf değil bu bizim görevimiz onu yerine getiriyoruz. İstanbul Nakkaştepe millet bahçesi 50 bin metrekarelik kısmıyla İstanbul’un en gözde mekanlarından olmaya aday. Hep konuşurduk, işte İngiltere’ye gidenler gelenler Central Park var, ABD’de şu var bu var… İşte bizde Nakkaştepe var.Atatürk Havalimanı'nın olduğu yeri de millet bahçesine çeviriyoruz.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT ÇIKTI: SENİN O KADINLA NE İŞİN VAR?

Türkiye İstanbul başta olmak üzere tüm illeriyle kuvvetlendikçe birileri rahatsız oluyor. Bay Kemal Almanya'ya gittin yanındaki o hanım o neyin nesiydi? O YPG paçavralarıyla Alman parlamentosunda görüntü veren kadınla senin yan yana ne işin var? Bunlar PKK'nın Almanya'daki kolları. Onlarla ne konuştun, anlat bakalım. Çıkmışlar diyorlar ki Almanya'da bunlar seçilmiş olanlar. Bay Kemal bizim bu kimselerle yürüyecek yolumuz yok. Bay Kemal'in rahatsızlığını anladınız mı? Bunlardan biri de ben son Arjantin G20 zirvesinden sonra Paraguay'a Venezula'ya gittim. Sosyal demokrat bir lider var. 1 milyon 49 bin çocuğu yetiştiriyorlar. Bizi İstiklal Marşı ile karşıladılar. Bize asker İstiklal Marşı'nı okudu. Bir yavru Türk bayrağını düşürdü Maduro çocuğa verdi. PKK'lıların kongrelerinde bir tane Türk bayrağı bile yoktu. Zar zor bir tane koymaya çalıştılar. Milletim de buna kanmıyor. Bu topraklarda bu milletin kutsallarıyla oynayamayacaksınız.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.