Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Gülseren Hanım'ın ismini yaşatacak ve her gün dua almasını sağlayacak bu eğitim, öğretim yurdu için Özdemir ailesini tebrik ediyorum. Her mücadele, her gayret önemlidir. Zihinsel ve bedensel engelli çocuklara verilen emek hayatın tümünü içeriyor olması sebei ile ayrı bir saygı istiyor. Bu çocuklarımız senelerce dört duvar arasında yaşamışlardır. Engelli bireylerin hayata katılımları için devrim niteliğinde gelişmeler yaptık. 513 bin engelli birey evde bakım hizmetinden faydalanıyor. Yurt çapında 97 bakım ve rehabilitasyon merkezinde 7 bin engelliye hizmet ediyor. Engelli bireylerin bakımlarına destek olmak için ortalama 650 lira engelli bakım ücreti veriliyor.

YAKINDAN TAKİP EDİYORUM

Engelli istihdamına büyük önem veriyoruz. Özel sektörde kota fazlası çalışan engellilerin hepsinin sigorta masraflarını karşıladık. 3 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazete'de Otizm Eylem Planı çıkardık. Eylem planı, 1 milyonu bulan, aileleri ile 4 milyonluk bir sayıyı içeriyor. Otizm eylem planını yakından izlediğimi özellikle belirtmek istiyorum. Türkiye'yi idare etme sorumluluğunu aldığımızdan itibaren söz verdik. Biz Türkiye'yi insanı yaşat ki, devlet yaşasın anlayışı ile hareket ediyoruz. Kökenine, meşrebine bakmadan, herkesi insan nazarında görerek hizmet etmenin gayretinde olduk. Kadınlara ve engellilere ilişkin pozitif yaklaşımı uyguladık.

DÜNYADA TEKİZ

Türkiye ilerledikçe kurulan tuzakların mahiyeti değişti. Tarihimizde eşi benzeri olmayan saldırılara uğradık fakat insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışından vazgeçmedik. Vatandaşların hepsinin genel sağlık sigortası şemsiyesi altına alan tek ülke dünyada biziz. Buna Amerika da dahil. Onlar hala sağlık reformunu sağlayamadılar. Bir ülkede devletle millet ne kadar bütünleşirse hedeflere ulaşmak o kadar basitleşiyor. Biz bu bütünleşmeyi hamdolsun gerçekleştirdik. Terör örgütlerine pabuç bırakmayan, 15 Temmuz’da darbecilerin karşısına dikilen bir ülke olduk.

KAZANIRSAK BERABER KAZANACAĞIZ, KAYBEDERSEK BERABER KAYBEDECEĞİZ

Bin yıldır hakim olduğumuz bu coğrafya yaşanacak bir ev değil, en büyük medeniyetlerin birikimini de bırakmıştır. Geleceğini bizimle beraber gören yüzlerce milyon vatandaşın ihtiyaçlarına da karşılık vermemiz gerekiyor. Bunun için çok uğraşmalıyız. Dünyada garip gureba, fakir fukaranın olduğu ülkelere yardımda dünyanın bir numarası Türkiye. ABD ikinci sırada. Biz böyle bir ülkeyiz. Kazanırsak, hep beraber kazanacak, kaybedersek hep beraber kaybedeceğiz. İşte o zaman hep beraber başka bir seviyeye geçeceğiz. Yeni Türkiye kendisiyle birlikte bölgesindeki herkes için yeni bir dönemin kapısını açacak. Fırsatçılara, provakatörlere fırsat vermememiz gerekiyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.